29. kolo ST extraligy

27.11.2005 Celý región

HK Tatravagónka ŠKP Poprad - HC Košice 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)\r\nGóly: 60. Halaj (Žemlička, Bambúch) - 19. Kmiť (P. Bartoš), 29. M. Slovák (Michal Lukáč, Jenčík),...
HK Tatravagónka ŠKP Poprad - HC Košice 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Góly: 60. Halaj (Žemlička, Bambúch) - 19. Kmiť (P. Bartoš), 29. M. Slovák (Michal Lukáč, Jenčík), 33. Lažo (Lipiansky), 40. M. Varga (Kmiť, Dravecký), 53. Dravecký (Lipiansky)

vylúčení: 10:10 na 2 min, navyše: Kroták (Poprad) na 10 min. za nešportové správanie sa
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: R. Jung - Valach, Krpelec
2764 divákov

Vo východniarskom derby sa stretli prvý Poprad a piate Košice. Zápas mal v začiatku správne tempo, sem-tam sa i zaiskrilo a najväčšiu šancu spálil hosťujúci Bartoš. Oba tímy postupne nevyužili presilovky o dvoch hráčov. V závere tretiny sa tešili hostia po góle Kmiťa. Druhú tretinu začal Poprad presilovkou, ale hostia sa ubránili a stále boli veľmi nebezpeční v rýchlych kontrách. V 29. min jednu využil Slovák a bolo nečakaných 0:2. Oceliari ovládli hru a v 33. min po úniku od modrej čiary Lažo bezpečne skóroval tretíkrát. V 36. min mohol znížiť Halaj, ale Laco zachránil. O štyri minúty na druhej strane Varga zabil štvrtý klinec do rakvy vedúceho tímu. V záverečnej tretine sa objavil v domácej bránke Hurajt, ale dvojdňoví lídri naďalej pokračovali v nepresvedčivom výkone a zaslúžene vysoko prehrali s Košičanmi, v tejto sezóne po prvý raz.

Ladislav Svozil, tréner Popradu: \"Košice boli jasne lepšie a dnes sme ťahali za kratší koniec. Bývajú však aj takéto zápasy a v kabíne si to všetko preberieme. Vedenie klubu chce situáciu riešiť razantnejšie. Ešte presne neviem ako, ale asi jeden hráč opustí mužstvo. \"
Ján Selvek, tréner Košíc: \"Tento zápas sme zvládli veľmi dobre. Hráme len s piatimi obrancami, ak budeme kompletní, trúfame si na každého. Poprad je veľmi kvalitné mužstvo, ale dnes na nás nemalo. \"
(TASR)

HK Dynamax Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4 (1:0, 3:2, 1:2)
Góly: 12. M. Kováčik (A. Kollár), 23. M. Musil (Ľ. Kolník, Čacho), 36. M. Kováčik (Pupák, D. Milo), 39. A. Kollár (D. Milo), 58. M. Kováčik (A. Kollár) - 24. Kopecký (Mravec, Rúfus), 35. Marek Hovorka (Mravec), 52. B. Pohanka (Tarageľ), 57. Róbert Huna (Richard Huna)
vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: A. Kollár (Nitra) 10 min za napadnutie hlavy a krku
presilovky: 1:2
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Marušin - Müllner, Mészáros
4000 divákov

MsHK Žilina - Slovan Bratislava 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 8. Jabrocký (Krajči, Gálik), 19. S. Gron (Hreus), 39. M. Gálik (Ficenc, Nádašdi)
vylúčení: 4:7 na 2 min
rozhodovali: Jakubec - Bednár, Kubuš
2112 divákov

Dukla Trenčín - MHC Martin 3:3 po predĺžení (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Góly: 2. Poljaček (Igor Majeský), 10. Kútny (Lezo), 39. V. Nemec (Poljaček) - 28. Török (G. Saliji), 29. Beutel (Kolba), 53. Važan (T. Jaško, M. Chrenko)
vylúčení: 5:6 na 2 min
rozhodovali: Baluška - Horínek, Mášik
3228 divákov

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:3 (0:0, 4:0, 0:3)
Góly: 25. Hanzal (Gašpar, Priechodský), 28. Weissmann (Šechný), 33. J. Čierny (Weissmann, Velebný), 38. Gašpar (Hanzal) - 51. M. Ivičič (Jarolín), 53. Jozef Liška (Grill), 58. M. Ivičič (Jarolín, R. Školiak)
vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: Velebný (Zvolen) 10 min za narazenie
rozhodovali: Favorin (Fín. ) - Tvrdoň, Pavlovič